dzie to, że ludzi po prostu na zakup mieszkania...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? rynek pierwotny szczecin P

Dodane: 07-04-2014 08:16
rynek pierwotny szczecin
Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie? Problemem jest w zasadzie to, że ludzi po prostu na zakup mieszkania...Każda partia startująca w wyborach deklaruje rozwiązanie problemu mieszkań w Polsce. Na czym polega ten problem i czy jest możliwe odgórne rozwiązanie?

Problemem jest w zasadzie to, że ludzi po prostu na zakup mieszkania nie stać. Dlatego żyją z rodzicami, dlatego nie spieszą się z założeniem rodziny, dlatego nie są elastyczni i nie wyjeżdżają za pracą.

Ale dlaczego mieszkanie musi być WŁASNE? W sumie nawet nie powinno. Wiadomo, że wynajem mieszkań na rynku komercyjnym również nie jest tani. W każdym razie wychodzi niewiele taniej (a czasem nawet drożej) niż rata kredytu hipotecznego. Spowodowane jest to również tym, że czasami lokale do wynajęcia to po prostu inwestycja. Ale, że ze względu na wysokie koszty zakupu lokali, prawo chroniące lokatorów, oraz pozostałe wydatki, nie warto być w Polsce rentierem.

Ostatnio politycy zaproponowali projekt zakupu mieszkań na wynajem. Na ten cel ma pójść 5 mld zł. Jednak, jak zwykle, program nie jest pozbawiony wad. I nie cieszy się szczególnie dużym poparciem, ani specjalistów, ani społeczeństwa. Na ten temat napiszę więcej w następnym tekście.
Polecam również mieszkania szczecin sprzedaż W temacie mieszkania szczecin sprzedaż warto poczytać również pozostałe informacje. Znazlazłem także mieszkania sprzedaż szczecin - tekst jest OK