Kolektory a panele słoneczne. Co się bardziej opłaca

oraz fotowoltaice.Instalacja ogrzewania podłogowego w domu Wiele osób stawiających domy mieszkalne w obecnych czasach stara się o to, aby były one energooszczędne, a jednocześnie poszukuje dodatkowych sposobów na ich ocieplanie.

Kolektory a panele słoneczne. Co się bardziej opłaca Chęć zainwestowania w odnawialne źródła energii może być bardzo korzystna, jednak warto na początku skonsultować się z odpowiednią firmą, np. . Na szybko o panelach słonecznych oraz fotowoltaice.

Instalacja ogrzewania podłogowego w domu

Wiele osób stawiających domy mieszkalne w obecnych czasach stara się o to, aby były one energooszczędne, a jednocześnie poszukuje dodatkowych sposobów na ich ocieplanie. Takim sposobem może być montaż w domu kolektorów słonecznych. Sprawią one, że w okresie zimowym nie trzeba będzie podkręcać domowego ogrzewania, a jednocześnie mogą być wykorzystywane do ocieplania wody użytkowej i przydomowego basenu. Oczywiście, nawet przy instalacji kolektorów słonecznych nie można rezygnować z ocieplenia ścian budynku i drzwi wejściowych. Trudno wyobrazić sobie również stawianie nowoczesnego budynku bez instalacji w nim ogrzewania podłogowego. Dzięki takiemu rozwiązaniu dom może zostać zabezpieczony przed jego wyziębianiem od powierzchni gruntu.


Montaż odpowiednich żaluzji domowych

Budowlańcy są w stanie dostosować nowo budowany przez siebie dom do klimatu, w jakim będzie się znajdował. W zimnym klimacie postawiony zostanie dom dobrze ocieplony i przystosowany do zatrzymywania wytworzonego w nim ciepła. W tym celu montowane są kolektory słoneczne i ogrzewanie podłogowe. Kolektory słoneczne potrafią wytwarzać ciepło przy wykorzystaniu promieni słonecznych, natomiast ogrzewanie podłogowe ogrzewa budynek od jego fundamentów i nie pozwala na przenikanie do domu zimnego powietrza z gruntu. Dla lepszego efektu trzeba również zastosować w takim budynku odpowiednie materiały ociepleniowe, które dokładnie ocieplą jego mury. Można również montować na oknach odpowiednie żaluzje, na przykład drewniane.


Alternatywne źródła energii

Alternatywne źródło energii - rodzaj pozyskiwania energii niezależny od dużych, instytucjonalnych dostawców. Energia ta wykorzystywana jest do zasilania zakładów, miast, często wytwarzana przez gospodarstwa domowe, będące jej konsumentami. Są to przede wszystkim:

Mała elektrownia wodna
wiatrak / turbina wiatrowa
koło wodne / Energia prądów morskich, pływów i falowania
kolektor słoneczny / ogniwa fotowoltaiczne
biogaz
biomasa
energia geotermalna
energia słoneczna
energia powietrzna / energia wiatru
energia wodna

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Alternatywne_%C5%BAr%C3%B3d%C5%82o_energii