Sztukateria - coś dla Twojego wnętrza

akie listwy mają różną wysokość, sporo wzorów (są modele frezowane), są też wersje kolorystyczne przygotowane przez producenta. W formie podstawowej listwy z MDF są białe, jednak można je malować. Są idealnym wyborem dla kogoś, kt

Sztukateria - coś dla Twojego wnętrza Jeśli szukasz listw przypodłogowych to dobrze trafiłeś - zapraszamy =>

MDF - dobry wybór!

Listwy przypodłogowe z MDF to bardzo dobry wybór. Materiał jest dobrej jakości, a wybór jest duży - takie listwy mają różną wysokość, sporo wzorów (są modele frezowane), są też wersje kolorystyczne przygotowane przez producenta. W formie podstawowej listwy z MDF są białe, jednak można je malować. Są idealnym wyborem dla kogoś, kto szuka wysokich listew - można kupić takie, które mają nawet więcej niż 15 cm wysokości.

MDF jest bardzo trwałym materiałem, nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury, czy wilgotności (co może się przydarzyć listwom drewnianym). I prezentuje się dużo lepiej, niż listwy z PVC.


Przestrzenie pełne sztukaterii

Twój dom to Twoja przestrzeń ? uczyń ją najpiękniejszą na świecie! To naprawdę ważne, by wracać do swojego lokum z uśmiechem na twarzy. Jeżeli aktualnie nasz dom czy mieszkanie kojarzy nam się ze średnio dobrze urządzoną przestrzenią to? zmieńmy to! Przecież już niewielkim kosztem można sprawić, że nasze otoczenie nabierze pożądanego charakteru. Przede wszystkim postawmy na to, by zmienić swoje ściany, zawiesić na nich piękne obrazy, przemalować i zamontować ciekawą sztukaterię. Może być ona dla nas zupełnie czymś nowym, albo i dobrem, którym cieszyliśmy się już od dawna. W każdym razie warto jest urozmaicić swoje wnętrza piękną sztukaterią. Odważmy się na to już dziś, a jutro z uśmiechem na twarzy pokazywać będziemy bliskim piękno swoich pokoi.


Co to jest sztukateria?

Sztukateria ? stiuki i inne elementy dekoracyjne (np. putta, ornamenty, gzymsy wewnątrz pomieszczeń) wykonane z gipsu lub żywicy poliestrowej, często odlewane i montowane do podłoża (do ścian, sufitów). Stosowane w architekturze od starożytności, upowszechniły się w okresie renesansu i baroku.

W chwili obecnej często zastępowane są elementami wykonanymi ze styropianu z naniesioną powłoka zabezpieczającą. Istnieją dwie metody nakładania warstwy zewnętrznej, tj.:

metoda ciągniona ? styropianowy kształt jest przeciągany pod odpowiednią formatką z jednoczesnym nałożeniem masy kwarcowej; ta metoda zapewnia wysoką ostrość krawędzi, co wpływa na jakość produktu końcowego,
metoda natryskowa ? ręczne natryskiwanie masy akrylowej; ten sposób nie gwarantuje jednakowej grubości listwy oraz krawędzie są bardziej "zlane"; metoda stosowana najczęściej przy produktach niewymiarowych lub niepowtarzalnych.
Sztukaterię można podzielić ze względu na zastosowanie. Wyróżnia się sztukaterię elewacyjną oraz wewnętrzną, do której zaliczają się listwy przysufitowe, ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sztukateria